Mikrofalówka do zabudowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

mikrofalówka do zabudowy

Spis treści

mikrofalówka do zabudowy

Mikrofalówki do zabudowy cieszą oczy lepszym designem, a przy okazji zapewniają większą funkcjonalność i duże bezpieczeństwo użytkowania.

Charakterystyka mikrofalówek do zabudowy

    Biorąc pod uwagę miejsce umieszczenia mikrofalówki, wyróżnia się dwa ich rodzaje. Pierwszym są mikrofalówki wolnostojące, które ustawić można gdziekolwiek i dowolnie przenosić. Taki model dominował jeszcze przed dekadą. Drugim są kuchenki mikrofalowe do zabudowy/pod zabudowę, a więc dopasowane pod konkretny typ kuchni. Mikrofalówki do zabudowy są modelami droższymi (dodatkowo więcej zapłacimy za ich instalację), z drugiej strony wyróżniają się lepszym designem, a także innowacyjnością (to głównie w tego typu mikrofalówkach spotkamy tak ciekawe opcje jak „crunch”, dzięki którym wszystkie umieszczone wewnątrz frytki czy ciastka będą idealnie chrupkie i o takiej samej konsystencji, opcję 6 Zmysł itp). Po umieszczeniu takiego modelu w miejscu przeznaczenia widzimy tylko jego front, zazwyczaj niezwykle starannie wykonany, nawiązujący do reszty kuchennego wystroju. Ogromna większość mikrofalówek pod zabudowę ma panel sterowania, umieszczony w dolnej części, co jest przydatne, jeśli sprzęt znajduje się nieco wyżej niż na klasycznym blacie. Co więcej, w tego rodzaju mikrofalówkach sami możemy wybrać chociażby sposób otwierania drzwi – mogą się otwierać w lewo lub w prawo, a nawet w dół, w zależności od naszych potrzeb i układu pomieszczenia. Największe ograniczenie związane z mikrofalówkami do zabudowy wiąże się z wynajętymi pomieszczeniami – tam niestety bardzo często ingerencja związana z remontem i przemeblowaniem kuchni nie wchodzi w grę.

    Czy mikrofalówki do zabudowy są bezpieczne?

      Umieszczenie mikrofalówki – każdego zresztą sprzętu – praktycznie wewnątrz kuchennych mebli rodzi podstawowe pytanie: czy jest to bezpieczne? Sprzęty AGD mają to do siebie, że po pierwsze podłączone są do prądu (w tym przypadku praktycznie na stałe), po drugie zaś mogą się przegrzewać, co tylko potęgowane może być przez osłonięcie ich wszystkich boków. Kolejnym problemem może być wilgoć wciskająca się gdzieś w ścianki i prowadząca do uszkodzeń. Nie należy się tym martwić. Mikrofalówki do zabudowy wykonywane są z najlepszych materiałów, z wykorzystaniem stali nierdzewnej. Jest to i estetyczne, i bezpieczne, a i pomocne w utrzymywaniu samego sprzętu w czystości. Najważniejsze jest jednak to, że większość modeli ma specjalny system chłodzenia, to coś w rodzaju turbin umieszczonych w tyle mikrofalówki, które generują strumień powietrza obniżający temperaturę wewnątrz bezpośrednio po skończeniu użytkowania. Ogranicza to ryzyko to minimum. W przypadku, gdy brak takiego systemu, należy zadbać o odpowiedni przepływ powietrza, co wiąże się z samą zabudową.

      Czy można zabudować mikrofalówkę wolnostojącą?

        Teoretycznie jak najbardziej – jeśli robimy meble na wymiar, nie jest to żadnym problemem. Nie wszystkie modele będą jednak w 100% bezpieczne, mogą nie posiadać odpowiednich systemów chłodzenia lub być wykonane z materiałów, które się w takiej roli nie sprawdzą.

        Dodaj opinię:

        Dodaj komentarz

        Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

        20 − = 16

        Podobne